Ikmēneša darba ziņojumā: Houston bezdarba līmenis nedaudz samazinās Robert Half

Robert Half Senior reģionālās prezidenta Mark Malone piezīmes, “kamēr darbavietu skaita pieaugumu, naftas un gāzes sektorā joprojām ir nedaudz lēni, citām nozarēm — atgādina veselības aprūpei — turpina paplašināties.” Malone saka, tas ir novedis pie momentāno nepieciešamību pieredzējusi talantu vairākās nozarēs. Šajā tirgū, viņš ierosina vadītājus vienoties ar lietas par pārejošas izīrē, ja nepieciešams. “Izmantojot temp darbā stratēģijas pieļauj lielāku elastību, personāla komplektēšanu un papildu stress par esošo darbinieku var atbrīvot.

Tas, savukārt, apgalvo produktivitātes līmeni. Jums ir arī unikāla priekšrocība novērtējot pieteikuma iesniedzējiem, kā viņi strādā ar savu komandu,”viņš saka. Malone arī rosina, iznomājot vadītājiem organizēt zinošāki kandidātu vajadzībām. “Daudzos gadījumos jūsu tops sāncenšiem Houston darbiem ir apstrādājis daudzus piedāvājumus un izskatīs pēc būtības komplektu kā veselu, nevis koncentrējoties tikai uz algu,” Malone saka. Konkurētspējīgu, kompensācija ir vienmēr jābūt, bet darba devēji var diferencēt sevi, sniedzot papildu stimulus, piemēram, elastīgas darba stundas, eksperts attīstības iespējas un darba ņēmēja atzīšanu kursi.

“Ieguldot priekšrocības, piemēram, tie var strādāt ar personāla atlases ātrie termiņnoguldījumos un var būt nenovērtējams saglabāšanas centienus,” piebilst Malone.