Ikmēneša darba ziņojumā: Houston bezdarba līmenis pasliktinās Robert Half

Robert Half Senior reģionālās prezidenta Mark Malone, atbilstoši “Houston ir redzēt pieaugumu daudzās nozarēs, pieaug konkurence par lielu talantu. Tādējādi darba devējiem vajadzētu strādāt grūtāk, lai piesaistītu uzmanību, viens no labākajiem kandidātiem. “Papildus konkurētspējīgas algas, Malone norāda darba devēju piedāvājums vilinošs perks, lai piesaistītu jaunas izīrē.” Profesionālas būvniecības un karjeras attīstības alternatīvas ir arvien vairāk universāls elementi, lai kandidātiem,”viņš saka.

Malone piebilst, ka ļaujot jaudas personāla redzēt nākotni jūsu uzņēmumā, pirms tās pat esam nomātu piešķir konkurētspējas priekšrocības pār citām aģentūrām. Nodrošināt darbiniekiem karjeras ceļu, un viņi zinās, ka jūs esat ieguldījuši savu piepildījumu. Malone arī atzīmē, ka darba devējiem ciešanas aizpildīt Houston darbus var samazināt apgrozījumu atvēlēt papildu auto līzings resursus saglabāšanai. “Protams, sekot līdzi vietējās algu tendences un nodrošinot finanšu stimulus, piemēram, veiktspēju balstās bonusi tiks blanketed saglabāšanas pieejai” Malone saka. “Bet jūs varētu arī centra tuvumā veicināt jautri, sadarbības darba atmosfēru. Krietnā attālumā paaugstināšanā morāli var iet uzņēmuma izbraukuma un nefinanšu darbinieku atlīdzības sistēmu.

“Papildus šiem kursiem, ekstras, kas atbilst aizrādījums pusdienas, mezglains stundas un gadījuma kleita kodu var nomierinātu darbinieku darbu.